Träningstider

Träningsschema VT 2018

Observera att vi har sommarstängt veckorna: 27, 28, 29 och Julstängt v. 52 och v. 1
samt stängt alla röda dagar!

  Mån Tis Ons Tors Fre Lör Sön
Träningsgruppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  
Barn Nybörjare 4 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Camie & Tilde
            12:00-
13:00
Barn Nybörjare 5 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Marcelina & Zoe
17:00-
17:45
  17:00-
17:45
       
Barn Nybörjare 6-8 År
Sal – Nedre Plan
Tränare – Hong & Selma
17:45-18:45 17:45-18:45
Barn Nybörjare 9-12 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Camie & Sara
  18:00-
19:00
  18:00-
19:00
     
Barn Gult bälte 8-13 år
Sal – Nedre Plan
Tränare: Joseph & Dean
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Gult-Grönt bälte 6-8 år
Sal – Våning 1
Tränare: Casandra & Philip

  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Grönt bälte 8-13 år
Sal – Bergakungen (vån.2)
Tränare: Niklas & Jennifer W

  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Avancerade
Sal – Bergakungen (vån.2)
Tränare: Mommo
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
   
Ungdom Nybörjare
Sal – Bergakungen
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:30-
18:45
  18:00-
19:15
  18:00-
19:00
   
Ungdom Mellan
Sal – Bergakungen
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:30-
18:45
  18:00-
19:15
  18:00-
19:00
   
Ungdom Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Jennifer Å
18:45-
20:00
  19:15-
20:30
  18:00-
19:00
   
Vuxengruppen
Nybörjare/Mellan/Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Petri
  19:00-
20:30
  19:00-
20:30
   
 
Poomsae –
Gult till blått m. rött streck (barn halvrött)
Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson
10:00-

11:30

Poomsae –
Rött och vidare

Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson
          11:30-
13:00
 
Poomsae –
Tävlingsgrupp
Sal – Bergakungen (vån 2.)
Tränare: Johan Svensson
18:00-
19:30

 

  Mån Tis Ons Tors Fre Lör Sön
Träningsgruppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  
Barnkamp Blått-rött bälte
Sal – Bergakungen (vån. 2)
Tränare: Mommo
            11:00-12:30
Barnkamp Gult-grönt bälte
Sal – Nedre Plan
Tränare: Niklas 
            11:00-12:00
Kamplaget Avc
Sal – Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
  18:00-
19:30
  18:00-
19:30
    13:00-
14:45
Elitsatsningsgrupp
Sal – Bergakungen/Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
10:00-
11:30
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
   
Elitsatsningsgrupp
Fys/Styrketräning
Tränare: Patrick Karlsson
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
     
Mellankamplaget
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Hong
14:45-
16:15
 
Korpen Innebandy
Sal – Nedre Plan
          13:00-
14:30
 
Korpen Fotboll
Sal – Nedre Plan
            15:30-
16:30

 

Senaste inläggen

KFUM Malmö Taekwondo © 2017 Frontier Theme