Träningstider

Träningsschema för hösten 2017
(Fr.o.m. 21 augusti)

Observera att vi har sommarstängt veckorna: 27, 28, 29 och Julstängt v. 52 och v. 1
samt stängt alla röda dagar!

  Mån Tis Ons Tors Fre Lör Sön
Träningsgruppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  
Barn Nybörjare 4 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Dean, Marcelina
            12:00-
13:00
Barn Nybörjare 5-6 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Sara & Marcelina
17:00-
17:45
  17:00-
17:45
       
Barn Nybörjare 7-12 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Hong & Karolina
  18:00-
19:00
  18:00-
19:00
     
Barn Gult bälte 8-13 år
Sal – Nedre Plan
Tränare: Lovisa & Dean
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Gult-Grönt bälte 6-8 år
Sal – 3:e våningen
Tränare: Casandra & Philip

  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Grönt bälte 8-13 år
Sal – Bergakungen (vån.2)
Tränare: Niklas & Jennifer W

  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Avancerade
Sal – Bergakungen (vån.2)
Tränare: Mommo
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
   
Ungdom Nybörjare
Sal – Nedre Plan/Våning 2 BK
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:00-
18:15
  17:45-
19:00
     
Ungdom Mellan
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:00-
18:15
  17:45-
19:00
     
Ungdom Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Jennifer Å
18:15-
19:30
  19:00-
20:15
     
Vuxengruppen
Nybörjare/Mellan/Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Petri
  19:00-
20:30
  19:00-
20:30
   
 
Poomsae – från 12 år
Gult till blått m. rött streck (barn halvrött)
Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson
10:00-

11:30

Poomsae – från 12 år
Rött och vidare

Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson
          11:30-
13:00
 

 

  Mån Tis Ons Tors Fre Lör Sön
Träningsgruppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii  
Barnkamp Blått-rött bälte
Sal – Bergakungen (vån. 2)
Tränare: Mommo
            11:00-12:30
Barnkamp Gult-grönt bälte
Sal – Nedre Plan
Tränare: Niklas 
            11:00-12:00
Kamplaget Avc
Sal – Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
  18:00-
19:30
  18:00-
19:30
    13:00-
14:45
Elitsatsningsgrupp
Sal – Bergakungen/Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
10:00-
11:30
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
   
Elitsatsningsgrupp
Fys/Styrketräning
Tränare: Patrick Karlsson
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
     
Mellankamplaget
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Hong
14:45-
16:15
 
Korpen Innebandy
Sal – Nedre Plan
          13:00-
14:30
 
Korpen Fotboll
Sal – Nedre Plan
            15:30-
16:30

Senaste inläggen

KFUM Malmö Taekwondo © 2017 Frontier Theme