Ordinarie träningstider fr.o.m. vecka 34

Från och med v. 34, d.v.s. 20 augusti, så kommer vi att övergå till våra ordinarie tider. En mindre förändring sker hos:

  • Nybörjare barn 5 år (Träningen håller på en kvart längre, numera 17:00 – 18:00)
  • Nybörjare barn 6-8 år (Träningen börjar en kvart senare, numera 18:00 – 19:00)

Se schema nedan för alla träningsgrupper på Malmö Taekwondo. För träningstider i Oxie se Träningstider Oxie.

 

Träningsschema för HT 2018 (OBS! Fr.o.m. vecka 34)

Observera att vi har sommarstängt veckorna: 27, 28, 29 och Julstängt v. 52 och v. 1
samt stängt alla röda dagar!

Mån Tis Ons Tors Fre Lör Söna
Träningsgrupp
Barn Nybörjare 4 År
Sal – Nedre plan
Tränare:  Camie & Tilde
            12:00-
13:00
Barn Nybörjare 5 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Marcelina & Zoe
17:00-
18:00
17:00-
18:00
     
Barn Nybörjare 6-8 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Hong & Selma
18:00-
19:00
18:00-
19:00
     
Barn Nybörjare 9-12 År
Sal – Nedre Plan
Tränare: Camie & Sara
  18:00-
19:00
  18:00-
19:00
     
Barn Gult bälte 8-13 år
Sal – Nedre Plan
Tränare: Dean & Joseph
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Gult-Grönt bälte 6-8 år
Sal – 1 våningen
Tränare: Casandra & Philip
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Grönt bälte
Sal – Bergakungen
Tränare: Niklas & Jennifer W
  17:00-
18:00
  17:00-
18:00
     
Barn Avancerade
Sal – Bergakungen (vån.2)
Tränare: Mommo
    17:00-
18:00
  17:00-
18:00
   
 
Ungdom Nybörjare
Sal – Bergakungens sal
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:30-
18:45
  18:00-
19:15
       
Ungdom Mellan
Sal – Bergakungens sal
Tränare: Tommy & Jennifer Å
17:30-18:45   18:00-
19:15
       
Ungdom Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Mommo & Jennifer Å
18:45-
20:00
  19:00-20:15        
Vuxengruppen
Nybörjare/Mellan/Avancerad
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy & Petri
  19:00-
20:30
  19:00-
20:30
     
 
Poomsae – från 12 år
Halvgrönt till Blått m streck
Sal – 1a våningen
Tränare: Johan Svensson & Ebba Ebberstein
             
Poomsae – från 12 år
Halvgrönt till Blått m streck
Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson & Ebba Ebberstein
             
Poomsae – från 12 år
Helrött till Svart
Sal – Nedre Plan
Tränare: Johan Svensson & Ebba Ebberstein
             

 

Mån Tis Ons Tors Fre Lör Sön
Träningsgrupp
Barnkamp Blått-rött bälte
Sal – Bergakungen (vån. 2)
Tränare: Mommo
            11:00-12:00 
Barnkamp Gult-grönt bälte
Sal – Nedre Plan
Tränare: Niklas & Jennifer W
            11:00-12:00
Mellankamplaget
Sal – Nedre Plan
Tränare: Tommy Karlsson & Hong Lieng
            14:45-16:15
Kamplaget Avc
Sal – Bergakungen/Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
  18:00-
19:30
  18:00-
19:30
    13:00-
14:45
Elitsatsningsgrupp
Sal – Bergakungen/Nedre Plan
Tränare: Patrick Karlsson
10:00-
11:30
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
   
Elitsatsningsgrupp
Fys/Styrketräning
Tränare: Patrick Karlsson
  10:00-
11:30
  10:00-
11:30
     
 
Korpen Innebandy
Sal – Nedre Plan
          13:00-
14:30
 
Korpen Fotboll
Sal – Nedre Plan
            15:30-
16:30

Senaste inläggen

Updated: 6 augusti, 2018 — 14:23
KFUM Malmö Taekwondo © 2014 Frontier Theme